Deset nejvytrvalejších pomluv a lží o pivu

Pivo je zdravé, shodli se experti při nejnovějších průzkumech. Jeho příznivé účinky na kardiovaskulární systém, schopnost působit preventivně proti rakovině a dodávat životně důležité látky jsou nesporné. Uvádíme proto deset nejhloupějších předsudků a lží, které celá desetiletí kolují mezi lidmi.

1. Po pivu se tloustne. Nesmysl. Čtvrt litru piva má stejně malé množství kalorií jako kelímek jogurtu.
2. Po pivu roste „pivní břicho”. Ani to není pravda. Neexistuje žádné speciální „pivní břicho”, nanejvýš tak břicho pořádného jedlíka.
3. Pivo snižuje chuť na sex. Hloupá pomluva, kterou pravděpodobně rozšířili impotenti, kteří potřebují Viagru.
4. Kdo pije pivo, dřív umře. Pravda jen napůl: Platí v případě, kdy sedneme opilí za volant. Pokud ale pijeme pivo v rozumné míře, budeme žít déle. Abatyše, zabývající se lékařskou vědou, Hildegarda von Bingen všem radila: „Pijte pivo!” Ona sama ho také pila. Zemřela v roce 1179 v 81 letech.
5. Z piva se hloupne. Pivo vždycky bylo, je a zůstane elixírem mnoha básníků a myslitelů - od Goetheho až po Havla. Pivo dělá moudré lidi ještě moudřejšími.
6. Pivaři nemají úroveň. Ale kdepak! Vždyť pivo vlastně tvořilo naši civilizaci! Už v Gilgamešově eposu, který je starý 4000 let, se píše: „... vypil 7 džbánků piva. Uvolnil se, jeho srdce plesalo radostí a jeho tvář se rozjasnila. Omyl své chlupaté tělo vodou, natřel se olejem a stal se člověkem.”
7. Pivo je nápojem proletářů. Sorry, ale princ Charles a královna Alžběta mají jiný názor.
8. Světlé je prostě světlé. To také není pravda, vždyť v pivovarech po celém světě se vyrábějí tisíce různých druhů piva - od nasládlého až po hořké, od „bílého” až po černý ležák.
9. Pivaři jsou agresivní. Taková hloupost! Pivaři jsou většinou společenští, klidní a příjemní lidé, kteří mají stále dobrou náladu (a to je vědecky dokázáno)!
10. Na Havaji není pivo. Prastará lež, která byla již dávno vyvrácena. Bohužel se ji ještě nepodařilo zcela vymýtit.

Sdílet